শাক-পাচলিৰ বজাৰ দৰ নিৰ্ধাৰণ কৰিলে শিৱসাগৰ জিলা প্ৰশাসনে - সৌমাৰ প্ৰহৰী Soumar Prahari News

বাতৰি

Friday, 8 May 2020

শাক-পাচলিৰ বজাৰ দৰ নিৰ্ধাৰণ কৰিলে শিৱসাগৰ জিলা প্ৰশাসনে


সৌমাৰ প্ৰহৰী, শিৱসাগৰ ৯ মে' ঃ সাম্প্ৰতি কৰনা ভাইৰাছ সংক্ৰমণৰ ফলত উদ্ভৱ হোৱা পৰিস্থিতিৰ সুযোগ গ্ৰহণ কৰি শিৱসাগৰ জিলাৰ এচাম অসাধু শাক-পাচলি বিক্ৰেতাই গ্ৰাহকৰ পৰা অযুক্তিকৰ ভাৱে অধিক মূল্য আদায় লৈ আহিছে । এই দিশৰ প্ৰতি লক্ষ্য ৰাখি আৰু শিৱসাগৰ জিলাৰ জনসাধাৰণৰ স্বাৰ্থত দুৰ্যোগ ব্যৱস্থাপনা আইন ২০০৫ ৰ অধীনৰ ৩৪(ড) ধাৰাই প্ৰদান কৰা কৰ্তৃত্ব অনুসৰি সময় সমগ্ৰ শিৱসাগৰ জিলাত বলবৎ হোৱাকৈ শাক-পাচলি সমূহৰ পাইকাৰী মূল্য আৰু খুচুৰা মূল্য স্থিৰ কৰিছে জিলা প্ৰশাসনে । এই নিৰ্দেশ তাৎক্ষণিকভাৱে বলৱৎ হোৱাকৈ আৰু পৰৱৰ্তী নিৰ্দেশ নিদিয়াকৈ বাহাল থাকিব বুলি ঘোষণা কৰিছে খাদ্য, অসামৰিক যোগান আৰু গ্ৰাহক প্ৰৰিক্ৰমা বিভাগৰ পৰা ।


১/ ৰঙালাও  সৰ্বোচ্চ পাইকাৰী দৰ (টকাত) প্ৰতি কে.জি. ১৫ টকা আৰু সৰ্বোচ্চ খুচুৰা দৰ (টকাত) প্ৰতি কে.জি. ২০ টকা

২/ জাতিলাও সৰ্বোচ্চ পাইকাৰী দৰ (টকাত) প্ৰতি কে.জি. ১০ টকা আৰু সৰ্বোচ্চ খুচুৰা দৰ (টকাত) প্ৰতি কে.জি. ১৫ টকা

৩/ বেঙেনা সৰ্বোচ্চ পাইকাৰী দৰ (টকাত) প্ৰতি কে.জি. ৩৫ টকা আৰু সৰ্বোচ্চ খুচুৰা দৰ (টকাত) প্ৰতি কে.জি. ৪০ টকা

৪/ বিলাহী সৰ্বোচ্চ পাইকাৰী দৰ (টকাত) প্ৰতি কে.জি. ২০ টকা আৰু সৰ্বোচ্চ খুচুৰা দৰ (টকাত) প্ৰতি কে.জি. ২৫ টকা

৫/ বন্ধাকবি সৰ্বোচ্চ পাইকাৰী দৰ (টকাত) প্ৰতি কে.জি. ১৬ টকা আৰু সৰ্বোচ্চ খুচুৰা দৰ (টকাত) প্ৰতি কে.জি. ২২ টকা

৬/ তিতা কেৰেলা সৰ্বোচ্চ পাইকাৰী দৰ (টকাত) প্ৰতি কে.জি. ৩৫ টকা আৰু সৰ্বোচ্চ খুচুৰা দৰ (টকাত) প্ৰতি কে.জি. ৪২ টকা

৭/ কেপছিকাম সৰ্বোচ্চ পাইকাৰী দৰ (টকাত) প্ৰতি কে.জি. ৬০ টকা আৰু সৰ্বোচ্চ খুচুৰা দৰ (টকাত) প্ৰতি কে.জি. ৭০ টকা

৮/ অমিতা সৰ্বোচ্চ পাইকাৰী দৰ (টকাত) প্ৰতি কে.জি. ২০ টকা আৰু সৰ্বোচ্চ খুচুৰা দৰ (টকাত) প্ৰতি কে.জি. ২৫ টকা

৯/ ভেন্দি সৰ্বোচ্চ পাইকাৰী দৰ (টকাত) প্ৰতি কে.জি. ২৫ টকা আৰু সৰ্বোচ্চ খুচুৰা দৰ (টকাত) প্ৰতি কে.জি. ৩৫ টকা

১০/ কেচা জলকীয়া সৰ্বোচ্চ পাইকাৰী দৰ (টকাত) প্ৰতি কে.জি. ৪০ টকা আৰু সৰ্বোচ্চ খুচুৰা দৰ (টকাত) প্ৰতি কে.জি. ৫৫ টকা

১১/ কণ বিলাহী সৰ্বোচ্চ পাইকাৰী দৰ (টকাত) প্ৰতি কে.জি. ২৫ টকা আৰু সৰ্বোচ্চ খুচুৰা দৰ (টকাত) প্ৰতি কে.জি. ৩০ টকা

১২/ বীন সৰ্বোচ্চ পাইকাৰী দৰ (টকাত) প্ৰতি কে.জি. ৩৬ টকা আৰু সৰ্বোচ্চ খুচুৰা দৰ (টকাত) প্ৰতি কে.জি. ৪২ টকা

১৩/ গাজৰ সৰ্বোচ্চ পাইকাৰী দৰ (টকাত) প্ৰতি কে.জি. ৩০ টকা আৰু সৰ্বোচ্চ খুচুৰা দৰ (টকাত) প্ৰতি কে.জি. ৪০ টকা

১৪/ জিকা সৰ্বোচ্চ পাইকাৰী দৰ (টকাত) প্ৰতি কে.জি. ৩০ টকা আৰু সৰ্বোচ্চ খুচুৰা দৰ (টকাত) প্ৰতি কে.জি. ৩৭ টকা

১৫/ আদা সৰ্বোচ্চ পাইকাৰী দৰ (টকাত) প্ৰতি কে.জি. ৮০ টকা আৰু সৰ্বোচ্চ খুচুৰা দৰ (টকাত) প্ৰতি কে.জি. ১০০ টকা 

১৬/ ভোল সৰ্বোচ্চ পাইকাৰী দৰ (টকাত) প্ৰতি কে.জি.৩২ টকা আৰু সৰ্বোচ্চ খুচুৰা দৰ (টকাত) প্ৰতি কে.জি. ৪০ টকা

১৭/ লেছেৰামাহ সৰ্বোচ্চ পাইকাৰী দৰ (টকাত) প্ৰতি কে.জি.৩০ টকা আৰু সৰ্বোচ্চ খুচুৰা দৰ (টকাত) প্ৰতি কে.জি. ৩৮ টকা

১৮/ স্কোৱাচ সৰ্বোচ্চ পাইকাৰী দৰ (টকাত) প্ৰতি কে.জি. ২০ টকা আৰু সৰ্বোচ্চ খুচুৰা দৰ (টকাত) প্ৰতি কে.জি. ২৫ টকা

১৯/ নেমু  সৰ্বোচ্চ পাইকাৰী দৰ (টকাত) প্ৰতি কে.জি. ৪ টকা(প্ৰতি গোটে) আৰু সৰ্বোচ্চ খুচুৰা দৰ (টকাত) প্ৰতি কে.জি. ৫ টকা(প্ৰতি গোটে)

২০/ কাচকল(দৰ্জন) সৰ্বোচ্চ পাইকাৰী দৰ (টকাত) প্ৰতি কে.জি. ৩০ টকা আৰু সৰ্বোচ্চ খুচুৰা দৰ (টকাত) প্ৰতি কে.জি. ৪০ টকা

২১/ কোমোৰা সৰ্বোচ্চ পাইকাৰী দৰ (টকাত) প্ৰতি কে.জি.২৫ টকা আৰু সৰ্বোচ্চ খুচুৰা দৰ (টকাত) প্ৰতি কে.জি. ৩০ টকা

২২/ তিয়ঁহ সৰ্বোচ্চ পাইকাৰী দৰ (টকাত) প্ৰতি কে.জি. ২৬ টকা আৰু সৰ্বোচ্চ খুচুৰা দৰ (টকাত) প্ৰতি কে.জি. ৩২ টকা

২৩/ ভাত কেৰেলা  সৰ্বোচ্চ পাইকাৰী দৰ (টকাত) প্ৰতি কে.জি. ৭০ টকা আৰু সৰ্বোচ্চ খুচুৰা দৰ (টকাত) প্ৰতি কে.জি. ৮০ টকা

No comments:

Post a comment